IMG 4732

Ještě před začátkem turistické sezóny v sobotu 23.3.2013 jsme se v hojném počtu sešli v Bozkovských dolomitových jeskyních, aby jsme na povrch opět vyvezli nakopaný materiál z průzkumu ve Větrné jeskyni. Ve výborné náladě jsme si rekordně rychle poradili tentokrát se 75 kolečky hlíny a kamení. Máme tak úložný prostor opět prázdný a na podzim se můžeme pustit do dalšího průzkumu.

 

Dne 9.9 a 10.9.2012 jsme pomocí kompresoru a VK22 zkoušeli navrtat strop v koncové části jeskyně ve skalním okně, směr vošmenda. Bylo provedeno několik vrtů do hloubky 2,5m. na vytypovaných místech ale bez úspěchu. S neúspěchem jsme se nechtěli smířit a tak následovalo rozkrytí několika bloků na pravé straně výklenku, kde po chvíli začal proudit studený vzduch :-). K určení místa v jeskyni jsme použili vodu která po puklině stékala až do koncové prostory. K ČEMU JE TO DOBRÉ!!

Prostě potřebujem zaměřit koncovou prostoru a vystřílet do ní štolu z venčí, z důvodu transportu materiálu. Bohužel je tento způsob dost nepřesný.  Akce se zůčasnili: Hlava, Seifert, Kurfiřt.