PDF verzi knihy Krkonošský kras, na jejimž vzniku se podílela celá řada našich členů a která je k dispozici na webu Krkonošského národního parku, lze stáhnot zde:

Krkonošský kras

Objevy v jeskyni U Brádlerů v Křižlicích přinesly naší skupině ocenění předsednictva ČSS "Nejvýznamnější objev v České republice v roce 2017"

 

Ponor na Dolském potoce  počátkem roku 2015 Začátkem zimy je zde konečně čas na krátkou zprávu z našich aktivit v roce 2015. Ač to dle těchto stránek nevypadá, rozhodně nezahálíme..

Nově zřízená naučná stezka údolím Vošmendy Vás provede 6 km dlouhým okruhem veřejnosti dosud málo známým údolím říčky Vošmendy se stejnojmennou přírodní rezervací rozkládající se na hranici katastrů obcí Bozkov a Roztoky u Semil v jednom ze severních cípů geoparku Český ráj.Trasa v podstatě kopíruje část původní naučné stezky, která byla v těchto místech v 80.letech 20. století zřízena tehdejší Okresní správou krasových jeskyní a ochrany přírody.

Obnovená stezka byla zřízena obcí Bozkov ve spolupráci s Krajskýmm úřadem Libereckého kraje. Projekt byl finančně podpořen z Operacního programu Životní prostredí a Státního fondu životního prostredí. Vlastní realizace  pak byla svěřena naší základní organizaci České speleologické společnosti, která ji dokončila v květnu roku 2015.